Какво представляват пробиотиците
„Пробиотик“ означава „за цял живот“. Това е общ термин за определена категория ценни живи микроорганизми. Прочетете, за да научите повече за тези малки помощници.
Информацията в тази част на уебсайта е предназначена само за здравни специалисти. Аз съм експерт по смисъла на Закон № държава xy. С това потвърждавам, че съм професионалист според това определение.
За съжаление, тъй като не сте медицински специалист, не можем да ви предоставим тази информация.
Бактериите са микроорганизми или микроби, които могат да бъдат намерени навсякъде. Някои видове бактерии дори живеят в и върху други организми, като например хора.
Предвид факта, че са първата форма на живот, съществувала на Земята, те са диктували условията на нашето съществуване още от самото начало. Limosilactobacillus reuteri е пример за бактерия, еволюирала в симбиоза с хората. Днес знаем, че бактериите са неразделна част от нашето тяло. Тъй като бебетата се раждат почти стерилни, бактериите бързо започват да създават колонии в малките им тела - кожата, устата и най-вече в стомашно-чревния тракт. Тези бактерии продължават да стават по-многочислени и да се разнообразяват до около тригодишна възраст.
Нашият организъм е дом за голямо разнообразие от микроорганизми, наречено микрофлора, в която бактериите са най-важните играчи и това ги прави важни за нашето здраве. Нови открития предполагат, че в нашия организъм имаме два пъти повече бактериални клетки, отколкото са клетките на човешкото тяло. Тези бактерии се наричат човешка микрофлора и са изключително важни за здравето. | Тъй като тя често е наричана самостоятелно орган, разбираемо е, че изследователите искат да разберат повече за значимостта на микрофлората. Макар, че наличните числа често са противоречиви, новата информация твърди, че микрофлората ни съдържа около 40 трилиона бактерии (400-4000 различни вида), съставляващи един до два килограма от нашето телесно тегло и намиращи се предимно в червата. Поддържането на адекватна колонизация на бактериите в нашия организъм е от решаващо значение. |
Днес сме наясно с ползите от бактериите за организма и жизненоважната роля, която играят за нашето здраве. Точно както въздухът, водата и храната са от съществено значение за човешкия живот, така и бактериите са важни. Една ключова функция е да поддържа имунната система и да ни предпазва от болести.
Всеки ден добрите бактерии в нас осигуряват първата линия на защита срещу лошите бактерии, известни също като патогени. По този начин те поддържат и "образоват" нашата имунна система. Освен това те подпомагат храносмилателната ни система и поддържат тялото при усвояването на хранителни вещества и производството на витамини като В и К. Някои проучвания дори предполагат, че добрите бактерии в червата ни могат да повлияят на мозъка и настроението ни.
Начинът ни на живот се промени драстично през последните 50 години. Съвременните начини на живот с повишена урбанизация и промени в хранителните ни навици също предизвикват промени в нашата микрофлора.Навици в начина на живот като небалансирана диета, съдържаща много преработени храни, кафе и алкохол, или прекомерно физическо натоварване, могат да причинят дисбаланс в нашата микробиота. | Употребата на антибиотици и други лекарства, както и прекомерната хигиена, могат да повлияят на микробиотата, като елиминират както “лошите”, така и “добрите” бактерии. Раждането с цезарово сечение също може да наруши състава на микрофлората в тялото на новороденото. Продуктите на BioGaia, съдържащи Limosilactobacillus reuteri, са разработени да подпомагат чревната флора на тялото и възстановяването на баланса. |
„Пробиотик“ означава „за цял живот“. Това е общ термин за определена категория ценни живи микроорганизми. Прочетете, за да научите повече за тези малки помощници.
Продуктите на BioGaia съдържат живи микроби от пробиотичния щам Limosilactobacillus reuteri. Тъй като е един от най-добре проучваните пробиотици на пазара, той е едновременно ефективен и безопасен.
Заедно с кислорода, храната е жизненоважна за човешкия живот. От храносмилателната ни система зависи да извлече от нея нужните ни хранителни вещества, което не винаги е лесна работа. В червата ни се води постоянна битка между добрите и лошите бактерии.