Информацията в тази част на уебсайта е предназначена само за здравни специалисти. Аз съм експерт по смисъла на Закон № държава xy. С това потвърждавам, че съм професионалист според това определение.
За съжаление, тъй като не сте медицински специалист, не можем да ви предоставим тази информация.
Диарията на пътуващия е сред най-често срещаните стомашно-чревни неразположения при пътуване. Научи как да се предпазиш и защо пробиотикът е важен.
Наближава сезонът на почивките! Макар да е любимата ни част от годината, лятото често е повод за стрес, а понякога и за стомашно-чревни неразположения . “ Диарията на пътуващия“ се нарежда сред най-често срещаните чревни нарушения, свързани с пътуване. За щастие има няколко стъпки, с които да се подготвиш за тази част от пътуването. Ето ги и тях.
Преди да навлезем в подробности, е хубаво да разберем ролята на бактериите и другите микроорганизми в стомашно-чревния тракт.
За да функционира правилно, човешкото тяло се нуждае от малко помощ – и я получава от трилиони микроорганизми. Най-значителният дял от тях се намира именно в червата, като заема 80% от всички имунни клетки. Там те създават чревната микрофлора. Когато сме здрави, тя съдържа и полезни, и патогенни микроорганизми, които съжителстват в симбиоза. Това наричаме баланс в микрофлората.
Чревната микрофлора е важна за здравето ни като цяло, като спомага за нормалната функция на имунната система.
Стресът, неправилното хранене, антибиотиците и някои заразни болести лесно могат да нарушат чревния баланс, защото прекъсват естествените връзки между видовете микроорганизми.
Когато пътуваме, сме изложени на многобройни патогенни бактерии и вируси. Колкото по-далеч сме от дома, толкова по-непознати са те за тялото ни. Сблъсъкът с тези необичайни бактерии може да доведе до стомашен дискомфорт или така неприятната диария.
Диарията може да започне неочаквано по време на почивката или след нея, а неразположението обикновено отшумява в рамките на 2-3 дни. Възможни съпътстващи симптоми са: коремна болка, често отделяне на газове, гадене, умора, загуба на апетит, повръщане и обезводняване. Преди всичко, важното е да останем добре хидратирани. Тук могат да помогнат електролити за рехидратация, които се приемат през устата. Когато гаденето отшуми, започваме постепенно да захранваме организма с неовкусени въглехидрати с високо съдържание на фибри.
Много важна стъпка е грижата за чревната микрофлора. Подсили я с BioGaia Protectis таблетки за дъвчене. Нашият герой Limosilactobacillus reuteri Protectis е сред най-подробно проучените пробиотични щамове на пазара и може да е от помощ във възстановяването на микрофлората. Само една таблетка дневно ти предоставя препоръчителната доза от 100 милиона живи бактерии Limosilactobacillus reuteri Protectis на ден.
Даваме ти и още няколко съвета за поддържане на здрава храносмилателна система преди и по време на пътуване.
Тези предпазни мерки са ни добре познати – и с причина. Сравнително лесни са за прилагане и обикновено работят доста добре. Ето и какво означават по-конкретно.
Въпреки че тези лесни стъпки покриват основното, бихме добавили още някои, за всеки случай:
Още един съвет за из път – колкото по-силна е чревната микрофлора преди почивката, толкова по-спокойно ще бъде пътуването. Предпази я, като добавиш продукти BioGaia Protectis в рутината на всички членове на семейството поне 2 седмици предварително.
Весел път!
Хранителна добавка. Да не се използва, като заместител на разнообразното хранене. Да не се превишава препоръчваната дневна доза. Преди употреба прочетете продуктовата информция. BioGaia капки T221117412/29.01.2018; BioGaia табл. ягода T221123458/ 05.06.2020; BioGaia табл. лимон T221123457/ 05.06.2020;
Вътрешен номер: BGA-article-blog-website-june-2024-EWO-BG-01556